Sada je: 20 ruj 2017, 06:38.

Stranica: 1/1. [ 15 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Elektronički sklopovi i računala
PostPostano: 16 stu 2010, 00:43 

Elektronički sklopovi i računala
Nositelji: Prof. dr. sc. Hrvoje Gold
Izvođači: Prof. dr. sc. Zvonko Kavran ( Auditorne vježbe, Predavanja )
Prof. dr. sc. Ivan Markežić ( Predavanja )
Prof. dr. sc. Hrvoje Gold ( Auditorne vježbe )
Težina: 7 ECTS
Opis predmeta: Pojam i podjela elektroničkih sklopova. Osnovni sklopovi pojačala. Frekvencijske karakteristike. Sklopovi s povratnom vezom. Operacijska pojačala. Osnovni spojevi s operacijskim pojačalima. Nelinearni elektronički sklopovi. Oscilatori. Logički sklopovi. Arhitektura računala. Modeli mikroprocesora. Registri. Sabirnice. Memorije. Načini adresiranja. Programiranje mikroprocesora. Ulazno/izlazni međusklopovi. Programirani ulazno/izlazni prijenosi. Prekidni ulazno izlazni prijenosi. Izravni pristup memoriji. Programska pomagala.

Obavezna literatura:
Gold, H., Kavran, Z.: Elementi i sklopovi telekomunikacijskih uređaja: (analogna elektronika), 1. izd., Fakultet prometnih znanosti, Zagreb.
Gold, H., Kavran, Z.: Elementi i sklopovi telekomunikacijskih uređaja: (digitalna elektronika), 2. nadop. izd., Fakultet prometnih znanosti, Zagreb.
Zulim, I., Biljanović, P: Elektronički sklopovi, Zbirka zadataka, Školska knjiga, Zagreb, 1995.
Preporučena literatura:
Biljanović, P.: Elektronički sklopovi, Školska knjiga, Zagreb, 2001.
Brodić, T.: Elektronički elementi i osnovni sklopovi, Školska knjiga, Zagreb,1995.

Naslov: Re: Elektronički sklopovi i računala
PostPostano: 17 stu 2010, 19:34 

šta je ovo novi predmet ili....

PostPostano: 17 stu 2010, 21:49 

Da, od ove godine je izborni predmet uz Strojarstvo i Prometne koridore i terminale

PostPostano: 20 kol 2011, 17:42 

Ima li netko da uploada na http://www.mediafire.com/ ili nesto slicno takvom primjere kolokvija ili ispita?

PostPostano: 21 kol 2011, 14:54 

Jel moze netko VIŠE reći o ovome kolegiju , negdje je bilo riječi ali vrlo malo koliko s sjećam, hvala.

PostPostano: 21 kol 2011, 16:09 

Kopirano sa drugog dijela foruma. Takoder moj rad jer mi se nije dalo pisat

Ja sam ove godine uzeo sklopove. Drzi ih Zvonko Kavran koji je meni osobno sto se tice predavanja totalni kralj. Na pocetku predavanja da popis, potpises se i mozes doma ako te ne zanima i stvano nikada ne proziva poslje. Imas neke zadatke za potpis koji nisu nista teski i naprave se doslovno u pol sata.

Sto se tice samog ispita to ti ne bih znao reci jer nisam jos ni jednom izasao, ali znam da mozes imati svu literaturu na ispitu osim rijesenih zadataka, a kolokvije koje nisam pisao zbog ljenosti nisu bili nista ekstra teski. OVO SI DOBRO PROCITAO

PostPostano: 22 kol 2011, 09:54 

Nasao sam primjere kolokvija pa tko voli nek izvoli

http://www.mediafire.com/?9kh9tkqkrg7fax9

PostPostano: 10 tra 2012, 21:47 

dali ima neko ovaj prvi zadatak da mi pošalje..ili barem kako ga riješiti.. popodne sam ga riješio ali mi ga je profesor vratio..

PostPostano: 10 tra 2012, 22:41 

tesko da ce neko staviti tu , eventualno sljedeci zadaci ali sad , jako tesko

PostPostano: 03 svi 2012, 12:33 

jel mi može neko poslat drugi programski zadatak ili objavit na forumu ili bar objasnit šta moram radit? hvala :)

PostPostano: 12 svi 2014, 23:02 

Znam da je zamro forum al da ipak pokušam...

Jel ima tko kakve primjere kolokvija , ispita, te neku preporuku za kvalitetne instrukcije.

PostPostano: 14 svi 2014, 15:25 

Gotovo nemoguce da dobijes tu kakav odgovor na tu temu. Imate facebook grupe, sigurno neke strebeere u prvom redu i starije studente koji mogu izaci u susret. Na kraju to nije tak tezak predmet vidjet ces kak stvari funkcioniraju na ispitu... pa ces sljedeci ispit ili onaj 3 sigurno proci. Ponavljam nije predmet toliko tezak...

PostPostano: 16 svi 2014, 07:27 

Slažem se forum je već gotovo ushnuo, tek nekolicina studenta drži ga još na životu, uključujući i mene, moju Marušku, tess18, te još kojeg zalutalog studenta....al' ja ne bih nikada ukinuo ovaj forum, nego bi ga ostavio kao spomen i znamen budućim pokoljenima u nasljeđe, da vide kako je nama bilo, teško bez svih ovih modernih čuda kao što su pametni telefoni i tableti, kada si morao upaliti računalo, spojiti se na net, otići do stranice koje se učitava, koju sekudnu i tako...a, ne ko ove današanje generacije, uvijek on-line u pokretu, te sve dobiju u dijeliću sekudne, te im je sve lakše.

Ah, prolaze godine, vremena se mijenaju, al' uspomene ostaju, vječne....

PostPostano: 16 svi 2014, 23:00 

Slazem se. Ali tak je to u zivotu. Pa vratimo se samo na pocetak 20.stoljeca. Tad se najvise i ucilo danas nemozes posteno ni uciti a da ne otides ili na neki portal ili na drustvenu mrezu ili na xxx stranixe xd itd.... Nekako mi se cini da su prije ljudi kvalitetnije ucili i vise su posveceni bili predmetu. Danas bi svi easy money, naucili nesto u 2-3 dana, takoreci obogatili se preko noci. Uglavnom kocka, muljaže itd... Al dobro necu ici previse offtopic makar tak svejedno jel idem off topic ili nejdem. Sto se tice uspomena, e to mrzim. Smatram da je to nesto sto covjeku budi emocije a to nije dobro u ovom kapitalistickom sistemu.

PostPostano: 19 svi 2014, 01:30 

Ne volim facebook i hrpe različitih grupa. I meni sve žao foruma - tu mi je nekako najdraže i najpreglednije uvijek bilo. Jel postoje aktivni moderatori uopće više na forumu? Ak ima ovaj offtopic nek prebace u novu posebnu temu za održavanje foruma na životu 8)

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
 Stranica: 1/1. [ 15 post(ov)a ] 

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: