Sada je: 19 ruj 2017, 19:57.

Vremenska zona: UTC + 01:00

Stranica: 1/1. [ 10 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ima li kandidata? :>
PostPostano: 31 srp 2012, 15:39 

Da vidimo tko jos ovdje provjerava forume! Ima li ljudi koji su ove godine upisali ovaj studij? Da cujemo dojmove matura, ljecnickih pregleda te ispita iz eng.
Uostalom jos uvijek ima 8 nepopunjenih mjesta pa ima sanse za jos ljudi koji zele studirati :)!

Naslov: Re: Ima li kandidata? :>
PostPostano: 01 kol 2012, 10:40 

da sam znala što sada, ne bih to nikada upisala. žao mi svih tih novaca koje sam dala za studij! jer ti to ne obećava posao! nego, prijavi se na natječaj i odi zdrav i odmoran i proći ćeš...

PostPostano: 01 kol 2012, 11:47 

pa to je logicno da ti smjer kontrola leta ne obecava posao!! To su i profesori krivi koji studentima odma prie upisa ne stave negdje obavijest da nece biti kontrolori sa zavrsenim smjerom!
Zao mi je svih studenata koji su razocarani zbog toga ali eto nadam se da cete uspjeti se zaposliti u nekim zracnim kompanijama ili tako nesto. Pricali mi frendovi o tom smjeru i svi kazu da to ne treba upisivati, a evo da i kazem nesto o ljudima koji zaista rade u kontorli leta (PLESO).
Frend ima kafić i ti kontrolori cesto dolaze tamo nakon smjene tj oko 12h svi normano imaju kesha XD ali to je nebitno. Hocu reci da je jedan tip konobario i prijavio se na natjecaj proso naravno i sad je tam medu glavnima! Mislim da dalje ne treba govoriti ali nemojte me krivo shvatiti nema veze sta je taj lik radio ocito je sposoban za taj poso i ima taj talent za to, mislim da je nama svima jasno da za neke poslove jednostavno necu reci da moras biti roden za to ali skoro pa moras biti, a tu spada i kontrola leta.

PostPostano: 01 kol 2012, 12:39 

Istina, i ja sam cuo takvih prica. Onda opet, od nekih kontrolora sam cuo da ce se ipak uskoro mozda trebat imat zavrsen fakultet. Sad koliko je to istinito, a ako je koliko ubrzo ne znam. Ali bolje krenut na faks pa gledat i trazit natjecaje pa si osiguran u oba slucaja. Vidjet cemo. Srecu zelim svima koji tragaju i svima koji upisuju!

PostPostano: 03 kol 2012, 09:21 

Ovo bi trebao biti (po nekima iz HKZP-a) zadnji natječaj na kojemu se traži SSS kao kriterij. Upravo zbog perspektive tog smjera, jer nema smisla školovati kontrolore leta, patiti se tri godine na faksu da bi te netko sa SSS-om izgurao. Također zato što inozemne akademije više ne žele školovati SSS, već traže da ljudi imaju određeni stupanj. (Minimum Bachelor Degree).

Nakon tri godine, dobiva se Basic Training certifikat koji će po novome CCAA priznavati svim kontrolorima. Do sada toga nije bilo i kontrolori koji su ga dobili, svejedno su ga opet morali polagati. Sad postoje neka nastojanja na faksu da se i povisi satnica simulatora kako bi se dobili uvjeti i za Rating.

U svakom slučaju shvatili su i profesori a i neki u HKZP-u, da nema smisla školovati ljude ako im se ne može pružiti mogućnost zaposlenja. Na kraju krajeva, sam studij nije besmislen. BT će biti priznat od strane EU, pa će kontrolori moći tražiti posao i vani. Švedi su recimo uveli trend da samo VSS može biti KZP, a isti taj trend se širi po Skandinaviji.

Do prije koje godine, možda je smjer bio uzaludan, sad više nije. Postoji tendencija da se napravi što više kako bi ljudi sa faksa bili konkurentni za posao kontrolora leta.

I ne, nisu mi profesori ili netko deseti isprali mozak :P Saznao sam to od par kontrolora koji rade tamo..Tako da, glavu gore..Studij ne garantira posao. Može se desiti da padneš simulator ili psihotestove..I nikad ne postaneš kontrolor..Glupo je vjerovati da ćeš nakon tri godine, automatski dobiti posao tamo. Treba dosta muke i truda, ali izgleda da će se faks ipak malo više cijeniti i nositi određenu prednost ubuduće.

PostPostano: 26 kol 2012, 01:06 

Ah, nebi bilo loše da nas se sijete!! :D Nego, šta je s onima koji imaju KL završen ali i peko 25 godina? hmmm...

PostPostano: 26 kol 2012, 11:37 

To su svi na smjeru pitali..

Jer šta je sa onima koji će imati više od 25, oni koji žele na diplomski prvo pa onda tek probat, ili što ako ne bude natječaja sad u nekom periodu pa ispušimo i tak.

Faks je tražio da se ta granica makne ali mislim da su u HKZP-u odbili. Jer oni imaju autonomiju prilikom te selekcije i oni traže te uvjete. Zašto je to tako, tko će znati. Dobro je ako uspiju ikakvu suradnju sklopit, i to bi bio napredak :)

PostPostano: 27 kol 2012, 10:28 

Maverick92 je napisao/la:
To su svi na smjeru pitali..

Jer šta je sa onima koji će imati više od 25, oni koji žele na diplomski prvo pa onda tek probat, ili što ako ne bude natječaja sad u nekom periodu pa ispušimo i tak.

Faks je tražio da se ta granica makne ali mislim da su u HKZP-u odbili. Jer oni imaju autonomiju prilikom te selekcije i oni traže te uvjete. Zašto je to tako, tko će znati. Dobro je ako uspiju ikakvu suradnju sklopit, i to bi bio napredak :)

Slažem se, oni baš i ne surađuju! Samo šta je s onima koje su primili na natječaju koji su imali i preko 27 godina?!? Ti očito imaju neke privilegije.... :(

PostPostano: 27 kol 2012, 13:30 

Charliese je napisao/la:
Slažem se, oni baš i ne surađuju! Samo šta je s onima koje su primili na natječaju koji su imali i preko 27 godina?!? Ti očito imaju neke privilegije.... :(

A sada pokušavaju sve više surađivati. Nekakva suradnja se sklopila nekakva se sklapa. Navodno da bi se išlo na onu foru - selekcija prije fakulteta a onda stipendiranje i potpisivanje ugovora. Ne kužim zašto su toliko teški za tu suradnju ali eto. Idu bolja vremena :)

Ovo mi je prvi glas za natječaj. Mislim, šta nije da ako prelaziš 25 da te odmah u prvom krugu (slanje životopisa) bacaju u smeće??

Jedino mi ima logike ako je netko prošao natječaj sa 24 ili 25 godina, ali kao rezerva. Točnije, sve je prošao ali ga nisu slali sa tom generacijom na školovanje. Pa su mu onda na idućem progledali kroz prste. Ali baš da su tolerirali od početka to ne znam. :/

PostPostano: 29 kol 2012, 12:46 

znam ja i to nekoliko ljudi! preko 26-27 godina!!

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
 Stranica: 1/1. [ 10 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: