Sada je: 22 stu 2017, 22:59.

Vremenska zona: UTC + 01:00

Stranica: 1/41. [ 613 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Vodič za kontrolore
PostPostano: 10 sij 2009, 03:08 

:!:

Zadnja izmjena: LDSP; 13 svi 2010, 20:01; ukupno mijenjano 9 put/a.

Naslov: Re: Vodič za kontrolore
PostPostano: 10 sij 2009, 20:24 

Prvo svaka pohvala za post, uvijek je zanimljivo procitati sto pise netko iz struke. Zanima me sljedece: napisao si da za prijavu na natjecaj nije potrebno imati zavrsen FPZ - smjer kontrola leta. Kakva je razlika izmedu kandidata koji imaju te onih koji nemaju zavrsen FPZ - kontrola leta ? Pretpostavljam da oni sa zavrsenim FPZ-om ne moraju ici na dalje skolovanje ako zadovoljavaju osnovne uvjete ? Koliko se sjecam ekipa koja je isla na kontrolu leta imala je zdravstveni pregled odmah nakon prijemnog (ili u toku studija) te su tijekom studija imali i vjezbe na simulatorima. U principu odradili bi sve te bi im po zavrsetku studija ostalo samo polaganje za licencu. Imaju li dakle oni kakvu prednost na natjecaju ?

PostPostano: 10 sij 2009, 21:58 

Zadnja izmjena: LDSP; 13 svi 2010, 20:22; ukupno mijenjano 2 put/a.

PostPostano: 11 sij 2009, 00:42 

LDSP je napisao/la:
slavko je napisao/la:
U principu odradili bi sve te bi im po zavrsetku studija ostalo samo polaganje za licencu. Imaju li dakle oni kakvu prednost na natjecaju ?

Krivo, svi moraju proći školovanje u Njemačkoj. U ovoj našoj banana državi mnoge su stvari nelogične, a ovo je samo jedna od njih. Postavljaju se pitanja: zašto mi uopće treba fakultet kad se može postati vrhunski kontrolor leta samo sa srednjom školom, ako imaš sposobnost za to? Koja je svrha položiti npr. teoriju leta ili meteorologiju na faksu, kad mi se ti ispiti ne priznaju u Njemačkoj, te ako sam ih opet položio gore, zašto ih OPET moram, treći put, polagati nakon povratka iz Njemačke, pred Hrvatskim ministarstvom? Zašto se odmah ne napravi natječaj na prijemnom za fakultet pa da ljudi odmah na početku znaju jesu li za to ili nisu, a ne da studiraju 3 godine pa onda padnu na natječaju i mogu se pozdraviti (btw na natječaj se može izići samo jednom, jer se smatra da ovi koji izlaze drugi put znaju što ih očekuje pa su u prednosti). Koja je svrha diplome na smjeru kontrolora leta kad nemožeš raditi u struci? Bilo bi najbolje kad bi taj natječaj bio prijemni za fakultet, kad bi ih se stipendiralo za vrijeme školovanja, i kad bi takvi diplomirani studenti po defaultu išli na školovanje u Njemačku jer su natječaj prošli na prijemnom. Zašto na prijemnom ispitu primaju ljude sa npr. 23-24 godine, kad oni sa završenim faksom koji traje 3 godine probijaju granicu od 25 godina i nemogu se prijaviti na natječaj? Zašto se mi iz Hrvatske, koji radimo na Thalesu, najmodernijem radarskom sustavu na svijetu, šaljemo na školovanje u Njemačku, koja ga nema (Njemci već godinama nešto filozofiraju i izmišljaju neki svoj sustav koji nikako da proradi), školujemo se na lošijem sustavu, i onda vraćamo u Hrvatsku gdje se iznova počinje učiti i raditi na Thalesu? Nemam pojma. Ipak možda ima nade jer sam načuo da se stvari miču sa mrtve točke, da se razmišlja o uvođenju natječaja na prijemnom i stipendiranja, ali znajući da smo u Hrvatskoj, kad će to i hoće li zaživjeti, pitanje je.

Da se razumijemo, moj stav je da je diploma bilo kojeg fakulteta nešto što bi si svaka obrazovana osoba morala priuštiti, i svakako ne zagovaram nediplomiranje na FPZ-KL , ali postavlja se pitanje zašto je sve to tako komplicirano izvedeno kad stvari mogu biti puno puno jednostavnije i bolje organizirane.

Cek, jesam li dobro shvatio, dakle ti odredene ispite polozis na faksu, pa ih opet moras polagati u Njemackoj i onda opet niti jedan od tih ispita ne vrijedi pred HR ministarstvom ? Strasno. A kakva je situacija s javljanjem na natjecaje izvan HR ? Jeli jedan od uvjeta za javljanje na natjecaj i drzavljanstvo zemlje u kojoj se javljas ?

PostPostano: 11 sij 2009, 10:05 

Zadnja izmjena: LDSP; 13 svi 2010, 20:22; ukupno mijenjano 1 put/a.

PostPostano: 17 sij 2009, 19:44 

LDSP je napisao/la:
Osim njih, mislim da nitko ne nudi zaposlenje skroz novim ljudima i školovanje.

to baš i nije istina, školovanje se nudi samo treba znati naći informaciju...a i što se tiče već postojećih kontrolora, i oni su i više nego dobrodošli van Hrvatske i znaju napraviti iznimke....znam pojedince.....

usput, velika hvala za napisano! :)

PostPostano: 17 sij 2009, 20:08 

PostPostano: 18 sij 2009, 23:01 

:)

Zadnja izmjena: Zorro; 27 stu 2009, 11:38; ukupno mijenjano 1 put/a.

PostPostano: 22 sij 2009, 17:20 

PostPostano: 22 sij 2009, 18:23 

:)

Zadnja izmjena: Zorro; 27 stu 2009, 11:39; ukupno mijenjano 1 put/a.

PostPostano: 06 vel 2009, 10:57 

Evo,decki, ovako...

imam nekoliko pitanja i nadam se da cu ovdje dobiti odgovore...
pa krenimo redom:

1.)je li bolje da prije ikakvog pripremanja za faks napravim lijecnicki? i gdje se to obavlja?

2.) spomenuli ste da je na tom nekom ko prijamnom ispitu engleski, test inteligencije, itd. .. a što je s a onom klasicnom pripremom za fakultet ( mislio sam da je prijamni za kontrolora matematika, fizika, engleski..); sta onda, toga nema?

3.) ja sam sada maturant gimnazije .. i ono; sta sad sve trebam napravit da s e'upisem'? ; taj 'proces' mi nije potpuno jasan..
ima na tom prometnom faksu nekakva brošura, il neki vodic po kojemu moram uciti, il sta??
jer zasto da ja sad ucim ono npr. trigonometriju iz matematike kad mozda uopce ne bude matematike , a ako je i bude mozda nece bit trig. i zasto da je ja sad pripremam, kad to nema smisla..

ajd, hvala vam unaprijed..

pozdrav

PostPostano: 06 vel 2009, 15:42 

Ovako, ja sam isto razmišljao kao i ti, ali sam se na vrijeme izvukao.
Da bi postao kontolor leta nije ti potreban završeni Fakultet prometnih znanosti/smjer kontrola leta.
LDSP ti je to napomenuo u prvom postu.
Moj ti je savjet da, kao što je rekao LDSP, odeš na taj natječaj i vidiš jesi li sposoban ili nisi.

Ako možda želiš na neki drugi smjer na Fpz-u, brošure sa zadacima prošlogodišnjeg prijemnog ispita na Fpz-u možeš dobiti na štandu Fpz-a u Studentskom centru kad su dani predstavljanja studija. To ti bude tamo na proljeće, mislim da će vas obavijestiti u školi.

Što se predmeta na prijemnom tiče, Fakultet prometnih znanosti ti ima tri glavna odjeljenja: ITS, Promet i Aeronautika.
Na prijemnom za Promet i ITS traži se matematika i fizika.
Na prijemnom za Aeronautiku( kontrola leta, civilni pilot, vojni pilot) traži se matematika, fizika i engleski.
Da ne idem više van topica, za više informacija javi se na pm ili kaj već...

Zadnja izmjena: 911; 15 tra 2009, 15:43; ukupno mijenjano 1 put/a.

PostPostano: 06 vel 2009, 16:14 

Zadnja izmjena: LDSP; 13 svi 2010, 20:23; ukupno mijenjano 1 put/a.

PostPostano: 07 vel 2009, 13:33 

CitizenDick je napisao/la:
ima na tom prometnom faksu nekakva brošura, il neki vodic po kojemu moram uciti, il sta??

Ovo je brošura koju sam dobio na CD-u kad je bilo predstavljanje sveučilišta u zagrebu u 4. mjesecu prošle godine: http://5vawcw.bay.livefilestore.com/y1p ... r?download

Zadnja izmjena: Slump; 09 vel 2009, 21:42; ukupno mijenjano 1 put/a.

PostPostano: 09 vel 2009, 13:44 

Pozdrav, eto njihove stranice u Langenu
http://www.dfs.de/dfs/internet_2008/portal/english/start/index.html

e ja sam prosle godine bio na natječaju za toranjskog ali sam sjebao engleski (nemam pojma ni ja kako) ugl. u nadanju da ce opet natjecaj na ovoj stranici imaju neki igrice simulatori...pa vi koji ste bili jeli to slici sta onima na testiranju...?

http://www.dfs.de/dfs/internet_2008/mod ... index.html

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
 Stranica: 1/41. [ 613 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 41  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: