Sada je: 22 stu 2017, 23:11.

Vremenska zona: UTC + 01:00

Stranica: 1/1. [ 12 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Upoznajte me sa smijerom Kontrole leta
PostPostano: 13 lip 2011, 09:07 

Možete li me malo upoznati s ovim smijerom.
Kako to sve počinje, jeli se ide prije faxa na preglede (liječničke...) da se utvrdi jeste li sposobni da radite taj posao?
Koliko dugo traje fax?
Trebaju li se polagati nekakve dozvole? Ako da, koliko koštaju?
Imate li prednost pri pronalaženju posta Kontrolora leta, ako imate završen taj fax? Čuo sam da se i bez njega može to postati.
Kolike su šanse za pronalaženja tog posla vani?
Koliko je tražen taj posao?

Molim vas da se neljutite ako vam dosađujem s ovom temom, ali htjeo bi da čujem par riječi od nekoga tko završava ili je završio taj fax jer i sam razmišljam o njemu.

Unaprijed hvala.

Naslov: Re: Upoznajte me sa smijerom Kontrole leta
PostPostano: 15 lip 2011, 07:40 

Dajte ljudi molim vas da mi netko odgovori. plizzz

PostPostano: 15 lip 2011, 13:45 

ide se na liječnički druge kategorije (mislim) što znači da je manje zahtjevan od liječničkog za pilote. psihotest je ukinut i za kontrolore još od prošle godine tako da ne možeš znat jesi li ili nisi za taj posao.

faks traje 3 godine i ne trebaju se polagat nikakve dozvole. nakon faksa ne možeš radit kao kontrolor (iako bi treba moć al jbg) nego se prijaviš na javni natječaj (to znači da ne trebaš uopće imat završen faks da pristupiš natječaju). ako prođeš natječaj na konju si, ideš u njemačku i 6 mjeseci učiš što jedan kontrolor mora naučit, polažeš ispite u njemačkoj, vratiš se u domovinu i moraš ih opet polagat (nejvjerojatno ali istinito).

ugl koliko znam svi koji prođu natječaj i polože sve ispite dobiju posao u hrvatskoj, a za posao vani uvik možeš tražit natječaje isto kao i ovaj hrvatski

ja nisam ekspert, studiram za pilota, a ovo su samo stvari koje sam čua od starijih, nadam se da je malo pomoglo :P

PostPostano: 15 lip 2011, 21:21 

A jebote, ne čini mi se nimalo normalno. :)
Zašto postoji taj smijer na faxu ako ništa nevrijedi?

PostPostano: 15 lip 2011, 23:26 

ne kažem da ne vrijedi, nego je jednostavno sve to malo glupo izvedeno čini mi se. al sigurno je da se na faksu puno toga nauči u te 3 godine što će ti koristit poslije, pogotovo u njemačkoj tih 6 mjeseci ako prođeš natječaj

PostPostano: 16 lip 2011, 12:56 

Čuo sam da ti oduzmu bodove n natječaju ako si studirao to, zato jer kao, sa svime si već upoznat.
Zašto je to tako loše organizirano?

PostPostano: 16 lip 2011, 13:50 

Welcum to Croejša :D

PostPostano: 20 lip 2011, 16:17 

Možda i nije sve tako crno ako uzmes u obzir da samo 12 ljudi upada od cca 800 koliko ih se prijavilo prosle god na natjecaj..

PostPostano: 22 lip 2011, 10:00 

cuo sam od frenda da je taj smjer TESKI PROMASAJ da nemos nis s tim kasnije, daju ti nade u nesto sta je tesko tj. pretesko za postati .

PostPostano: 05 srp 2011, 18:20 

Tsar je napisao/la:
Čuo sam da ti oduzmu bodove n natječaju ako si studirao to, zato jer kao, sa svime si već upoznat.
Zašto je to tako loše organizirano?

pusti priče, Tamara :wink:
baš naprotiv, kad smo mi išli natječaj pretprošle godine prednost je bila imati završen taj smjer.
pročitaj ostale topice, mogao bi naći puno korisnih informacija. :)

edit: true, nije fer. zato ti ne bi preporučila taj smjer za studiranje, uvijek se možeš prijaviti na natječaj kad bude. upiši neki drugi tehnički faks, ili neki drugi smjer na prometu (to su isto uzimali kao prednost).
možeš se prijaviti na natječaj u razdoblju od 18. do 25.godine. no caka je u tome da ako prođeš prvi krug i uđeš u trodnevno testiranje i recimo tamo ispadneš, ne možeš se više prijavljivati narednih godina. realno, imaš šansu nakon toga prijavit se za toranjskog, odnosno oblasnog, ovisi za koji se prvi prijaviš, ali sve je to prepreklimavo uzevši u obzir broj ljudi koji se prijavljuje i tih 12 koje primaju.

PostPostano: 05 srp 2011, 20:30 

da, najbolje je opci smjer PROMET uzeti a ovo se prijavljujes na natjecaj , svake godine se odrzava kolko ja znam, i po mom misljenju taj smjer ne bi uopce trebo postojati i davati nade ljudima da ako ga upisu i ako uce da ce biti kontrolori. to ovisi o rodenju oces biti kontrolor ili neces, znaci kolko si psihicki stabilan, kolko si pametan itd... uglavnom nemos proci natjecaj s ucenjem mora ti jednostavno sve biti na mjestu .

PostPostano: 05 srp 2011, 23:27 

zaboravljate da je ovo samo faks na kojem se punoo nauci tako da oni koji nemogu postat kontrolori konkuriraju onima sta rade i to dosta...jbg nazalost :(

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
 Stranica: 1/1. [ 12 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: