Sada je: 22 stu 2017, 22:52.

Vremenska zona: UTC + 01:00

Stranica: 1/2. [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Stipendija za kontrolore letenja
PostPostano: 08 vel 2007, 18:57 

prida san dokumente prije misec dana i danas mi doša poziv za testiranje u nedilju i ponediljak, jel se prijavija iko za to osim ekipe iz zadra?

Naslov:
PostPostano: 14 vel 2007, 09:37 

bija tamo, pisa testove, naravno, nisan proša. To nije za nas obične smrtnike, to je za one mamine i tatine sinove koji daju debele kuverte

Naslov:
PostPostano: 14 vel 2007, 20:09 

Pacho je napisao/la:
bija tamo, pisa testove, naravno, nisan proša. To nije za nas obične smrtnike, to je za one mamine i tatine sinove koji daju debele kuverte

Ca to si pisa testove za stipendiju za kontrolora leta ili za ca ne kapin.
ca negreš ti i na lječnički za vojneg pilota :?:
Ti si iz zadra pa moren pisati ovako.

Naslov:
PostPostano: 14 vel 2007, 23:11 

ja san se prijavija i za vojne pilote i za kontrolore leta, to nema veze jedno s drugim
Onaj ko kaže da za kontrolore leta se treba proći lječnički 1. kategorije taj ne govori istinu, u to san se uvjerija iz prve ruke, dovoljan je lječnički 2. kategorije

Naslov:
PostPostano: 15 vel 2007, 13:19 

Pacho je napisao/la:
Onaj ko kaže da za kontrolore leta se treba proći lječnički 1. kategorije taj ne govori istinu, u to san se uvjerija iz prve ruke, dovoljan je lječnički 2. kategorije

Oh, dear! Ja imam kategoriju dva (2) i nisam mogao upisati kontrolu leta. Zašto? Potrebna je treća kategorija, a to nije reverzibilno, odnosno ako imaš 2-ojku, ne znači da imaš i 3-ojku. Nasuprot tome, tko ima prvu kategoriju, ima ujedno i drugu i treću. Komplicirano, jel da? :D

Evo i citat sa jedne druge teme:
ATCPL je napisao/la:
PO PRAVILNIKU IZ NN TEK SADA VIDIM DA SU SNIZILI KRITERIJ NA KAT 3

Ako nisam u pravu, znači da su me sj*****
Nadam se da nije tako :wink:

Naslov:
PostPostano: 15 vel 2007, 14:55 

lik mi je reka da je taj pregled kao kad ideš na preglede za vojsku i reka mi je da je dobija 2. kat. Uglavnom to je onaj što je "proša" ispite za kontrolore leta (ne prijemni, nego testiranje za stipendiju u zgradi Hrvatske kontrole zračne plovidbe), ko zna možda je i tu kategoriju "dobija" tako. kaže da košta 800 kn i da ju je dobija na dvi godine, a inaće se dobiva na jednu godinu, kaže da je tu dodatnu godinu dobija priko veze, ali ja mislin da je on sve dobija priko veze i da je upa priko veze

Naslov:
PostPostano: 15 vel 2007, 17:41 

Ja više niš ne razumin u vezi tih kategorija.
znači za vojne i civilne pilote je potrebna 1 kat. ( 99% zdrav ), za kontrolora 3 kat. , a za ca je 2 kat. , tj. ča bi ustvari bile te kategorije , koliko si zdrav ili ča ?
Po čemu se gledaju te kategorije ? ( " koliko platiš toliko dobiš " :lol: ) ovo u zagradi je šala.

Naslov:
PostPostano: 15 vel 2007, 18:04 

Citat:
Pacho"]lik mi je reka da je taj pregled kao kad ideš na preglede za vojsku i reka mi je da je dobija 2. kat. Uglavnom to je onaj što je "proša" ispite za kontrolore leta (ne prijemni, nego testiranje za stipendiju u zgradi Hrvatske kontrole zračne plovidbe), ko zna možda je i tu kategoriju "dobija" tako. kaže da košta 800 kn i da ju je dobija na dvi godine, a inaće se dobiva na jednu godinu, kaže da je tu dodatnu godinu dobija priko veze, ali ja mislin da je on sve dobija priko veze i da je upa priko veze

Preko veze ju sigurno nije dobio. Preko veze možeš proći nešto što ne zadovljavaš, ali nitko ti ne može izdati dozvolu koja nema pokriće. Inače 1 kategorija vrijedi jednu godinu, a 2 kategorija 5 godina do 32godine, a poslije vrijedi dvije godine.

Naslov:
PostPostano: 15 vel 2007, 21:12 

Spitfire je napisao/la:
Pacho je napisao/la:

Oh, dear! Ja imam kategoriju dva (2) i nisam mogao upisati kontrolu leta. Zašto? Potrebna je treća kategorija, a to nije reverzibilno, odnosno ako imaš 2-ojku, ne znači da imaš i 3-ojku. Nasuprot tome, tko ima prvu kategoriju, ima ujedno i drugu i treću. Komplicirano, jel da? :D

Evo i citat sa jedne druge teme:
ATCPL je napisao/la:
PO PRAVILNIKU IZ NN TEK SADA VIDIM DA SU SNIZILI KRITERIJ NA KAT 3

Ako nisam u pravu, znači da su me sj*****
Nadam se da nije tako :wink:

MALO MI OVO TVOJE NE UPIJA VODU.

AKO IMAŠ 2. KATEGORIJU LOGIČNO JE I ISTINITO DA KADA ODEŠ U BOLINICU I TREBAŠ 3 KATEG. DOBIT ĆEŠ JE BEZ PRETRAGA, ODNOSNO MORAT ĆEŠ PLATITI IZDAVANJE SVJEDODŽBE (U OVO SLUČAJU 3. KATEG.).

A TO ŠTO TI NISI MOGAO UPISAT KL SA 2 KATEG. POSTOJE DVA MOGUĆA RAZLOGA:

1. UPISIVAO SI FAKS KADA JE NA SNAZI BILA JOŠ KATEG. 1 ZA KL
2. FAKS JOŠ NIJE SPROVEO OVAJ ZAKON PA TI NISU DALI UPISAT.

Naslov:
PostPostano: 15 vel 2007, 21:20 

ATCPL je napisao/la:
A TO ŠTO TI NISI MOGAO UPISAT KL SA 2 KATEG. POSTOJE DVA MOGUĆA RAZLOGA:

1. UPISIVAO SI FAKS KADA JE NA SNAZI BILA JOŠ KATEG. 1 ZA KL
2. FAKS JOŠ NIJE SPROVEO OVAJ ZAKON PA TI NISU DALI UPISAT.

1. Ako su mi rekli da treba 3. kategorija, znači nije ovo
2. Ne znam za to

Naslov:
PostPostano: 15 vel 2007, 21:28 

jarac je napisao/la:
Preko veze ju sigurno nije dobio. Preko veze možeš proći nešto što ne zadovljavaš, ali nitko ti ne može izdati dozvolu koja nema pokriće.

Nisi ni svjestan što se sve u ovoj državi može dobiti preko veze. Znam jednu osobu koja je na isti način nabavila psiho testove za liječnički. A možda je to tek početak priče... :roll:

Naslov: replika
PostPostano: 15 vel 2007, 22:06 

Ljudi....mislm da ste pobrkali lončiće..

(1) Kategorije zdravstvene sposobnosti zrakoplovnog osoblja su:

1) Kategorija 1, u koju spadaju: prometni piloti aviona i helikop­tera, profesionalni piloti aviona i helikoptera, navigatori i inženjeri leta

2) Kategorija 2, u koju spadaju: privatni (sportski) piloti aviona i helikoptera, piloti jedrilice, piloti motorne jedrilice, piloti slobodnog balona, piloti zračnog broda, padobranci, piloti ultralakih letjelica

3) Kategorija 3, u koju spadaju: kontrolori zračnog prometa

4) Kategorija 4, u koju spadaju: piloti parajedrilica i piloti ovjesnih jedrilica

5) Kategorija 5, u koju spadaju: mehaničari održavanja zrakoplova tip I i tip II, inženjeri i tehničari tehničke pripreme, te JAR 66 osoblje za održavanje zrakoplova.

Na temelju članka 158. Zakona o zračnom prometu (»Narodne novine« broj 132/98 i 178/04) !!!!!!:)
:arrow: -to je koliko ja znam zadnja modifikacija doticnog zakona.....
:arrow: -mislim da je jasna gradacija po prioritetu kategorija....1. i 3. su podjednake,slijedi 2. a onda redom sve ostale....
:arrow: -sve je definirano u zakonu pa mislim čak da za 3. više drmaju po psihotestovima i nekoj stabilnosti mentalnoj, dok 1. traži psihomotoriku na višem nivou..
:arrow: -ostale kategorije su od sportskog pilota na dolje,znači malo jače od vozačkog ili onog za vojsku

Bilježim se sa štovanjem! :D

Naslov: Re: replika
PostPostano: 15 vel 2007, 22:49 

pleps je napisao/la:

1) Kategorija 1, u koju spadaju: prometni piloti aviona i helikop­tera, profesionalni piloti aviona i helikoptera, navigatori i inženjeri leta

2) Kategorija 2, u koju spadaju: privatni (sportski) piloti aviona i helikoptera, piloti jedrilice, piloti motorne jedrilice, piloti slobodnog balona, piloti zračnog broda, padobranci, piloti ultralakih letjelica

4) Kategorija 4, u koju spadaju: piloti parajedrilica i piloti ovjesnih jedrilica

5) Kategorija 5, u koju spadaju: mehaničari održavanja zrakoplova tip I i tip II, inženjeri i tehničari tehničke pripreme, te JAR 66 osoblje za održavanje zrakoplova.

Na temelju članka 158. Zakona o zračnom prometu (»Narodne novine« broj 132/98 i 178/04) !!!!!!:)
:arrow: -to je koliko ja znam zadnja modifikacija doticnog zakona.....
:arrow: -mislim da je jasna gradacija po prioritetu kategorija....1. i 3. su podjednake,slijedi 2. a onda redom sve ostale....
:arrow: -sve je definirano u zakonu pa mislim čak da za 3. više drmaju po psihotestovima i nekoj stabilnosti mentalnoj, dok 1. traži psihomotoriku na višem nivou..
:arrow: -ostale kategorije su od sportskog pilota na dolje,znači malo jače od vozačkog ili onog za vojsku

Bilježim se sa štovanjem! :D

KAKO GOD DA BILO TO ŠTO SU KRITERIJ ZA KL SPUSTILI NA 3 KATEG. NIŠTA NE ZNAČI JER KADA DOĐEŠ NA NATJEČAJ U HKZP NAIĐEŠ NA TESTOVE KOD ŠVABICE MALO TEŽE OD ONIH ZA 1 KATEG. PA TE LAGANO SJEBU.

JOŠ SAMO DA TO USKLADE BA MOŽDA I BUDE ŠANSE ZA NEKE DA NAKON ZAVRŠENE KL DOBIJU POSAO.

TAKO NOVE GENERACIJE IDU NA TESTIRANJE NA ISTO SPOMENUTE ISPITE KOD ŠVABICE PA AKO ZADOVOLJE DOBIVAJU STIPENDIJU PA NJIHOV ZAVRŠEN SMJER KL IMA SMISLA. TO JE SASVIM U REDU, A NE KAO VEĆINA STUDENATA IZ PRIJAŠNJIH GENERACIJA KOJI SU ZAVRŠILI KL PA ZAVRŠILI KOJEKUDA A SAMO NE U HKZPu.

Naslov:
PostPostano: 16 vel 2007, 09:11 

Spitfire je napisao/la:
jarac je napisao/la:
Preko veze ju sigurno nije dobio. Preko veze možeš proći nešto što ne zadovljavaš, ali nitko ti ne može izdati dozvolu koja nema pokriće.

Nisi ni svjestan što se sve u ovoj državi može dobiti preko veze. Znam jednu osobu koja je na isti način nabavila psiho testove za liječnički. A možda je to tek početak priče... :roll:

Nismo se razumjeli. Ne može tebi netko povećati trajanje dozvole preko veze bilo to vozačka, letačka ili neka treća dozvola. Možeš muljažom DOĆI do postojeće dozvole ako ne zadovoljavaš kriterije ali ne može ti netko upisati na dozvolu da vrijedi recimo 2 godine ako zakonski vrijedi 1.

Naslov:
PostPostano: 16 vel 2007, 15:33 

Citat:
pleps
replika

Na temelju članka 158. Zakona o zračnom prometu (»Narodne novine« broj 132/98 i 178/04) !!!!!!
-to je koliko ja znam zadnja modifikacija doticnog zakona.....
-mislim da je jasna gradacija po prioritetu kategorija....1. i 3. su podjednake,slijedi 2. a onda redom sve ostale....
-sve je definirano u zakonu pa mislim čak da za 3. više drmaju po psihotestovima i nekoj stabilnosti mentalnoj, dok 1. traži psihomotoriku na višem nivou..
-ostale kategorije su od sportskog pilota na dolje,znači malo jače od vozačkog ili onog za vojsku

Bilježim se sa štovanjem!

znam ja to, samo vam želim reći što veze rade. Mogu se kladit da one testove koje je švabica dala proša onaj ko je platija.
Evo jedan primjer: kad smo došli po rezultate, prozvali su one koji su prošli i jedna ženska kojoj tata radi u HKZP-u rasplakala se što nije prošla. Jedino je njoj bilo dopušteno viditi svoj ispit, i nakon 15 min izlazi vani i smije se i kaže da je prošla i ona :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Citat:
Nismo se razumjeli. Ne može tebi netko povećati trajanje dozvole preko veze bilo to vozačka, letačka ili neka treća dozvola. Možeš muljažom DOĆI do postojeće dozvole ako ne zadovoljavaš kriterije ali ne može ti netko upisati na dozvolu da vrijedi recimo 2 godine ako zakonski vrijedi 1.

baš san priča s njin u vezi tih lječničkih i kaže da je on jedini dobija na dvi god, nisan ga pita zašto jer nisan zna koliko vridi taj lječnički

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
 Stranica: 1/2. [ 28 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: