Sada je: 17 kol 2017, 18:37.

Vremenska zona: UTC + 01:00

Stranica: 1/1. [ 6 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: BLATE NAS I VRIJEĐAJU
PostPostano: 13 stu 2013, 23:26 

Opće je poznato da je na našem fakultetu policija imala posla. Isto tako je opće poznato da je policija imala posla i na drugim fakultetima. Na žalost to je realnost i od toga nitko ne bježi. Policija je svoje obavila, suđenje je u tijeku i tako mora biti.
Međutim pojedinci se oslanjaju na slobodu govora ("vidla žaba da potkivaju konja pa i ona nogu digla"), pa na nivou pijanih kavanskih trabunjanja vrijeđaju, omalovažavaju dok ih konobarica ne izbaci na ulicu...
Ovaj "nabrijani" uvod odnosi se na tekst Ante Tomića objavljen na portalu Jutarnjeg lista (usput rečeno, barem jedan inženjer s ovog fakulteta omogućio je pristup tom portalu).
Molim mjerodavne predstavnike fakulteta: dekana, studentsku udrugu, cijenjene profesore i asistente, studente, bivše studente i ostale koje nisam navela a koji su se ovim tekstom našli uvrijeđenima da reagiraju na spomenuti tekst.
Ako se pokrijemo ušima i šutimo to govori više o nama nego o onome tko iznosi takve uvrede. Meni osobno nebi palo na pamet blatiti neku obrazovnu ustanovu koju nisam pohađala. Jel kako bi to izgledalo da ja primjerice blatim Vojnu srednju školu JNA koju je dotični pohađao a nikada u nju nisam ušao.
I da ne duljim samo bih napomenula da ovo ne pišem u nikakvom političkom kontekstu obzirom da je članak motiviran političarkom, već smatram da je dužnost i obaveza cijenjenih profesora i nas studenata braniti čast i ugled fakulteta jer ne budemo li mi sami sebe poštivali neće niti drugi.

Članak možete pročitati na niže navedenom linku

http://www.jutarnji.hr/kako-je-zupanica ... o/1139385/

Naslov: Re: BLATE NAS I VRIJEĐAJU
PostPostano: 15 stu 2013, 13:28 

Mislim da bi trebali reagirati bar na način da ostavimo naše komentare na članke (u Jutarnjem listu i u Slobodnoj Dalmaciji).

PostPostano: 15 stu 2013, 19:50 

Valjda su ljudi izgubili svaku nadu u borbu za ono što je jako vrijedno - PONOS. E, to je ono što se ne kupuje, ne prodaje, ne dobiva na poklon ono od čega se ne može kupiti skupi automobili... Istina, od toga se ne živi ali bi se za to trebalo živjeti. Uzdignuto čelo gledamo još u starim vesternima i čitamo o tome klincima u bajkama ( čast izuzecima ).
Studentski bunt je nadjačan urlanjem narodnjaka i ne vidi se od garderobe sa amblemima poznatih marki ( kupljene na rate 8 ) koje se nose kao štitovi u bitkama za samopromociju utemeljenu na :?: .

Ali nada umire posljednja :D . Jer mi smo inženjeri!!!

PostPostano: 17 stu 2013, 14:50 

Hm, mene nitko ne blati i ne vrijeđa, nego tu političarku koja ostvarila "hrvatski san", a Promet joj je pomogao na tom putu. Radila je sa autobusima, te zato studirala na vodnom smjeru, a ne zato što je on tobože "lagan".

Što se tiče tog autora i tih novina jednostavno ne čitam njihove tekstove, jer me ne zanimaju, a i imam pametnijeg posla.
Promet ima jako gadan ugled među narodom, te se čudim što nas već mala djeca nisu počela gađati kamenjem na ulici gađati...

...osobno, stojim imenom i prezimenom iza svoga znanja, iskustva, te svoje kvalitete, a ne sakrivam se iza nikakve diplome ili papira. Ah, da netko počme mene osobno zbog Prometa vrijeđati, odmah pitam za njegove rezultate, jer naša djela najbolje govore o nama.
Ako treba zbog toga se ne bih samo verbalno branio, nego i fizički. Al' to ne bih radio zbog institucije fakulteta, nego radi sebe i moje časti.

PostPostano: 18 stu 2013, 22:22 

Ako fakultetu nije stalo do toga da štiti svoj ugled i reputaciju ili barem djelomično stane u obranu onih studenata koji su pošteno i marljivo stekli svoje diplome onda ti ne preostaje puno nego jednostavno prijeći preko toga. Ovo predmeta što sam do sada položio, položio sam isključivo radom, učenjem i zalaganjem i iza svojih ocjena i znanja stojim.

Sličnih događaja je bilo i na drugim fakultetima samo što je tamo interes za zaštitom ugleda puno jači (EFZG, MEF).

Kao što je LumStru rekao, da netko krene nisko udarati po mom studiju stao bih u obrani isključivo radi sebe jer znam koliko sam truda i volje uložio u njega. Branio bi isključivo sebe i svoje znanje (eventualno svoj smjer studija), no to bi radio iz osobnih razloga nikako iz zaštite fakulteta u cijelosti.

PostPostano: 13 stu 2014, 13:40 

Dali je netko taj post prosljedio prodekanici ili nekome drugome da vidimo što će oni reći kao odg. na to?

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
 Stranica: 1/1. [ 6 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Traži:
Forum(o)Bir: